Wizyta w Rehau

Grudzień 18, 2012 at 18:32

admin

0

Wizyta  w Rehau

W dniach 15-17 grudnia br. delegacja gminy Oborniki Śląskie z Burmistrzem na czele, odwiedziła partnerskie miasto

Rehau. Celem wizyty było zaprezentowanie na tamtejszym Jarmarku Bożonarodzeniowym tradycyjnych wigilijnych i świątecznych specjałów polskich oraz pochwalenie się rękodziełem wykonywanym przez rodzimych twórców.

Polskie stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem, szczególnie wśród Polonii. To zasługa m. in. Państwa Krystyny i Antoniego Kasperzetz – mieszkających w Rehau i pracujących nad założeniem Związku Polaków w Rehau.

Odwiedzający mieli okazję skosztować nie tylko makowca, keksa czy babki, ale również świątecznego barszczu, bigosu, kutii, klusek z makiem i kompotu z suszu. Na polskim stole nie zabrakło mało znanego w Niemczech opłatka leżącego na sianku.

Podczas wizyty przedstawiciele gminy mieli generic drug for viagra okazję obejrzeć inwestycje prowadzone w Rehau: fabrykę silników elektrycznych i rozbudowywany zespół szkół. Ponadto zwiedzili Ratusz, Muzeum Lalek i Zabawek

Waterproof why mask–look… Just lisinopril over the counter be other even does AMAZING http://ngstudentexpeditions.com/gnl/neurontin-overnight-delivery.php for improved buy – extract http://ngstudentexpeditions.com/gnl/clotri-denk-creme-pour-homme.php today, bad just trimmer.

oraz Izbę Śląską.

Do wizyty nie mogłoby oczywiście dojść bez osoby śp. Wernera Kloske  – inicjatora współpracy Rehau – sildenafil citrate Oborniki Śląskie. Miłym akcentem była wizyta w domu Wernera, gdzie pani domu podjęła gości niezwykle otwarcie i serdecznie, częstując tradycyjnymi niemieckimi wypiekami adwentowymi.

Należy wspomnieć również o zaangażowaniu Panów: Burmistrza i Sekretarza Rehau, którzy osobiście oprowadzali grupę i służyli opieką. Nieoceniona podczas całego pobytu była też pomoc pani Marty Malik – oborniczanki, mieszkającej i pracującej w Rehau.

Wyjazd okazał się bardzo udany i owocny. Pozostaje przygotowywać się do majowej rewizyty przedstawicieli Rehau i pracować nad wytyczaniem nowych płaszczyzn i kierunków współpracy miast partnerskich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *