V festyn w Bagnie

Sierpień 18, 2015 at 12:42

admin

0

Kolejny Piknik Rodzinny już za nami !!!

Hasło promocyjne „Bagno wciąga!!! Cisza, spokój, lasy, zioła, Twoja dusza jest wesoła!” obrazuje to wszystko co czeka na osoby, które zdecydują się odwiedzić wieś Bagno i uczestniczyć w wydarzeniach organizowanych na terenie miejscowości. Warto wspomnieć, iż Bagno jest wioską tematyczną – ziołową, skąd pomysł na organizowanie imprezy „Święto Chleba i Ziół”.
We wsi Bagno nie brakuje osób pomysłowych, ani takich, którym chce się coś robić dla innych. Od kilku lat na terenie miejscowości realizowany jest Program Odnowy Dolnośląskiej Wsi, dzięki któremu Stowarzyszenie oraz mieszkańcy odnoszą wiele sukcesów i pozyskują środki zewnętrzne na podejmowane działania. Największy sukces Bagna to tytuł „Najlepszy Start w Odnowie Dolnośląskiej Wsi w 2012 roku”, który zachęcił mieszkańców do dalszych działań i coraz większej aktywności.
1 sierpnia 2015 roku na boisku wiejskim w Bagnie Stowarzyszenie „Razem dla Bagna” zorganizowało po raz piaty Piknik Rodzinny Święto Chleba i Ziół, który na stałe wpisał się w kalendarz imprez na terenie Gminy Oborniki Śląskie, a nawet całego Powiatu Trzebnickiego. Podczas pikniku Miłośnicy Starej Motoryzacji zorganizowali I Zjazd Motocykli, podczas którego zorganizowana została gra terenowa na motorach, liczne pokazy, konkursy oraz licytacja na rzecz Lenki i Marka. Dużą atrakcją podczas imprezy była też możliwość przejażdżki na kucyku, zamki

i dmuchane zjeżdżalnie oraz liczne warsztaty i konkursy dla dzieci i dorosłych. Gorącą, ponad 25-stopniową atmosferę podgrzali Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bagnie i w Urazie, którzy zaprezentowali akcję ratunkową oraz pocięli samochód. Wśród atrakcji nie zabrakło lokalnych wystawców, którzy sprzedawali miody, rękodzieło, pyszne domowe wypieki, nalewki oraz chleb ze smalcem i ogórkiem. Warto wspomnieć, że zyski ze sprzedaży chleba zostaną przeznaczone na rzecz najmłodszych mieszkańców Bagna.
Podczas pikniku członkowie Stowarzyszenia „Razem dla Bagna”, Sołtys oraz Rada Sołecka zapewnili wiele atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych:
– konkurs na najładniejszy wianek z ziół, zbóż i kwiatów polnych,
– konkurs na najlepszy chleb wypiekany domowym sposobem,
– wystawa Klubu Miłośników Motoryzacji,
– pokazy w wykonaniu Ochotniczej Straży Pożarnej z Bagna i Urazu,
– stoiska lokalnych wystawców,
– stoisko Lasów Państwowych,
– zabawy i konkursy dla dzieci i dorosłych,
– zabawa taneczna do samego rana.
Główną atrakcją wydarzenia były konkursy z cennymi nagrodami ufundowanymi przez Gminę Oborniki Śląskie, Starostwo Powiatowe w Trzebnicy oraz Stowarzyszenie Lokalną Grupę Działania Kraina Wzgórz Trzebnickich. Konkursy cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem nie tylko wśród mieszkańców, ale przybyłych gości, turystów i sympatyków miejscowości. Najpiękniejszy wianek wykonała Pani Bogumiła Saladra z Osolina. II miejsce zajęło Stowarzyszenie Koniczyna z Morzęcina Małego, III Pani Ewa Nowacka z Osoli.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *