Okruchy Tradycji cz. IV

Styczeń 20, 2014 at 20:14

admin

0

 

Okruchy tradycji z filmem w tle…

W niedzielę 19 stycznia 2014r. w zabytkowym pałacu księży Salwatorianów w Bagnie odbyło się 4 już spotkanie z cyklu „Okruchy Tradycji”, z inicjatywy Stowarzyszenia Razem dla Bagna przy współudziale Sołtysa i Rady Sołeckiej. W spotkaniu mającym przybliżyć mieszkańcom i zaproszonym gościom, dawne tradycje i obyczaje uczestniczyło ponad 80 osób z Bagna i pobliskich miejscowości a także zaproszeni goście Burmistrz Sławomir Błażewski oraz dyrektor Obornickiego Ośrodka Kultury pani Halina Muszak. Artystyczną część uświetniło przedstawienie w wykonaniu dzieci i młodzieży ze scholi z Bagna i Osolina pod kierownictwem ks. Jerzego Morańskiego. W zaplanowanych przerwach na akordeonach kolędowo przygrywali Stanisław Sobkowicz, Ireneusz Piwowarczyk a na gitarze Andrzej Balasiński. Całość spotkania poprowadziła pani Irena Politowicz.

Styczniowe spotkanie było okazją do zaprezentowania długo wyczekiwanego filmu promocyjnego wsi Bagno o znamiennym tytule „Bagno wciąga…” Film został zrealizowany w ramach programu Odnowy Wsi Dolnośląskiej przez Dom Zakonny Księży Salwatorianów w Bagnie w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Razem dla Bagna. Blisko 10 minutowy film promocyjny będzie udostępniony na stronie www.wiesbagno.pl oraz na facebookowym profilu miejscowości.

Na zakończenie uczestnicy spotkania otrzymali pamiątkowy upominek w postaci płyty CD i kalendarza na 2014r. Całość spotkania przebiegała w miłej atmosferze przy domowych słodkościach upieczonych przez panie z „Babskich Spotkań.”

tekst: A. Kucharski
fot. K. Strzałkowska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *